w3c

w3c

Marion Tox - 50 ml

TOX
79,90 zł

Oddziaływanie preparatu

Wskazania

Substancje genotoksyczne

Wszystkie problemy z jelitami

Biegunki, zaparcia

Gazy, wzdęcia

Nieszczelne jelita

Uchyłki Mercela

Nietolerancje pokarmowe

SIBO

Obciążenie tytoniem

 (czynni i bierni palacze)

Karcynogen jelitowy

Toksyny (jelitowe i inne)

Marion Tox - 50 ml

79,90 zł

w3c

Ilość :

W magazynie

Zadaj pytanie
  Wysyłka

Darmowa wysyłka od 300zł

  Zwroty

Masz prawo do zwrotu produktu w ciągu 14 dni od odbioru.

Tox to preparat detoksykujący organizm od toksyn jelitowych. Nie poprawi on jednak mikrobiomu jelitowego. Do tego celu trzeba użyć preparatu Anti-Anti B lub Mun. Wręcz nie ma sensu podawać Toxu bez preparatów Anti-Anti B, czy Mun.

Przyjrzyjmy się bliżej tym toksynom. Organizmowi jest potrzebna optymalna ilość protein. Wysokie spożycie protein ma niekorzystny wpływ na nasz organizm. Granica wynosi 1.6 g protein na 1 kg masy ciała na dzień. Ryzyko leży w dalszym losie niewykorzystanych aminokwasów. Następują procesy deaminacji, transaminacji i dekarboksylacji i powstawanie substancji toksycznych. Jednakże, nawet mała ilość protein zakłóci procesy enzymatyczne i metaboliczne, które z kolei wywołują zwiększone działanie innych toksyn.

Przy temacie warto zaznaczyć, że modna dzisiaj dieta ketogeniczne (ketogeneza) prowadzi do podwyższonego poziomu cholesterolu i poważnych zaburzeń wątroby. Przy nieodpowiednim przygotowaniu protein powstają produkty pirolizy o działaniu nowotworowym. Powstają takie substancje jak: kadaweryna, putrescyna, piperydyna, pirolidyna.

Natomiast zwiększone spożycie tłuszczu prowadzi do powstania kałowych kwasów żółciowych. Są one rakotwórcze i mutagenne. W jelitach powstają lipoperoksydy i utlenione formy cholesterolu. Tworzą to substancje zagrażające zdrowiu. Kwasy żółciowe w jelitach zamieniają się w kałowy kwas litocholowy i kwas dezoksycholowy, które również mają działanie toksyczne.

Co ciekawe, znielubione przez wszystkich węglowodany nie mają dużego znaczenia w toksykologii żywieniowej. Nadmierne spożycie cukrów prostych i dwusacharydów może oczywiście zwiększać ryzyko hiperlipemii i hipercholesterolemii.

W jelitach znajdują się komórki Panetha, które biorą udział w eliminacji rtęci i innych metali toksycznych. Wśród toksyn jelitowych znajdziemy indykan i aminy biogenne. Paciorkowce próchnicowe tworzą histaminę z sacharozy, fruktozy, maltozy i glukozy. Nierozpuszczalne dekstrany, glukany i fruktany przylegają do zębów i tworzą płytki nazębne. W rozwoju próchnicy bierze udział przede wszystkim Streptococcus mutans.

Wszystkie te substancje powstają głównie z dysmikrobii jelitowej i dysmikrobii jamy ustnej. Po skorygowaniu środowiska jelitowego organizm zwykle eliminuje toksyny. Ale nie zawsze tak jest. Toksyny są czasami zatrzymywane i stają się wtedy bardzo niebezpieczne. Mutagenne i rakotwórcze toksyny jelitowe można również znaleźć tam, gdzie nie stwierdzono dysmikrobii.

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: